آماده برگزاری انتخاباتی باشکوه و رقابتی هستیم

جلسه ستاد انتخابات شهرستان بهبهان با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان

با حضور رضا نجاتی معاون استاندار و رییس ستاد انتخابات استان خوزستان جلسه ستاد انتخابات شهرستان بهبهان برگزار شد🌐 جلسه ستاد انتخابات شهرستان بهبهان با حضور نجاتی معاون سیاسی اجتماعی استاندار و رییس ستاد انتخابات استان خوزستان برگزار شد
▪️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهبهان، یوسف زمانی اصل فرماندار شهرستان بهبهان در این جلسه ضمن تشریح عملکرد و اقدامات ستاد انتخابات شهرستان بهبهان از ابتدای شروع فرایند انتخابات تاکنون از آمادگی کامل برای برگزاری یک انتخابات سالم، رقابتی و باشکوه خبر داد. فرماندار شهرستان بهبهان با مهم خواندن انتخابات، امر پشتیبانی جهت برگزاری انتخابات را امری مهم دانست و از تامین و پشتیبانی برخی از شهرستان های همجوار توسط فرمانداری بهبهان نیز خبر داد. یوسف زمانی اصل ضمن تقدیر از عملکرد هییت های اجرایی و نظارت انتخابات شهرستان بهبهان هدف اصلی و مهم را فراهم نمودن شرایط برگزاری یک انتخابات سالم و رقابتی و رعایت قانون به صورت کامل عنوان کرد. همچنین در ادامه رضا نجاتی معاون استاندار و رییس ستاد انتخابات استان خوزستان با تقدیر از عملکرد ستاد انتخابات شهرستان بهبهان و فرماندار شهرستان به بیان برخی مسائل پرداخت. وی با اشاره به شرایط سیاسی کنونی منطقه و جبهه مقاومت گفت شهادت جوانان غزه دل هر انسان آزاده ای را به درد آورده است. امروز اما جوانان فلسطینی با جوشش خون پاک شهید سلیمانی در رگ هایشان جواب این رژیم جعلی و دنیای استکبار و در راس آن امریکای جنایتکار را داده اند. امروز معادلات منطقه در حال تغییر به نفع جبهه مقاومت است اما دشمن زخم خورده است و به دنبال فرصتی برای ضربه زدن است. رییس سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی در کمال ضعف و درماندگی میگوید قصد ترور دانشمندان ایرانی و خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران را داریم اما با غیرت ایرانی جواب کوبنده ای به آن ها داده خواهد شد.
ما در هشت سال دفاع مقدس ثابت کردیم که در مقابل تمام استکبار و ظالمین خواهیم ایستاد و امروز نیز جوانان ما ادامه دهنده راه همان شهدا و رزمندگان هستند و گرچه مشکلاتی وجود دارد اما کشور ما با اقتدار به راه خود ادامه خواهد داد.
موضوع انتخابات موضوع اصلی و مهم امروز ماست. گرچه دنیای غرب دم از دموکراسی میزند اما مردمسالاری دینی ما نمونه ای موفق و بینظیر در دنیاست. دموکراسی غرب در انتخابات آمریکا چهره خود را نمایان ساخت. مادر کشور خود، از روز ابتدای پیروزی نظام جمهوری اسلامی انتخابات را در سخت ترین دوران ها از جمله جنگ نیز برگزار کردیم و ملت ما در هر شرایطی با حضور پرشور خود وحدت و عزت میهن را بیمه نموده اند.
انتخابات مبتنی بر چند اصل است که مهم ترین آن مردمی بودن آن است. در شهرستان بهبهان خوشبختانه هییت اجرایی و نظارت قوی و کارآمدی داریم و این طبیعی است چرا که بهبهان مهد شهدا و بزرگانی است که سرآمد هستند. امروز ما تعهدی مبتنی بر چندین اصل مهم است. اولین اصل رعایت مر قانون است و همه ما موظفیم انتخابات را بر اساس دستورالعمل و قانون بی کم و کاست رعایت کنیم. در ادامه رعایت قانون، سلامت انتخابات تضمین خواهد شد و سلامت انتخابات باعث ایجاد رقابت سالم در میان داوطلبان خواهد شد که آن ها نیز موظف به رعایت قانون و رعایت اخلاق در تبلیغات می باشند. داوطلبان باید بدانند برخورد صادقانه و پرهیز از قول های نشدنی سرلوحه عملشان باشد. موضوع دیگر تامین امنیت انتخابات است و آخرین اصل مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است. دشمن در حال برنامه ریزی برای ناامید کردن مردم و کم رنگ کردن حضور آنان است، پس تلاش برای جلب مشارکت حداکثری مردم اصلی ترین وظیفه ماست. نه به انتخابات یعنی رفتن به سمت دشمن، دشمنی که با تمام قوا برای دور کردن مردم از صندوق در میدان حضور دارد. ما باید مراقب باشیم در گرداب دشمن گیر نیوفتیم. جلب مشارکت مردم اما ملاحضاتی دارد. نارضایتی های اجتماعی امروز وجود دارد، از جمله در بحث بازار. امروز باید حواسمان را بیشتر متمرکز کنیم بر رفع مشکلات شهروندانمان تا از فریب خوردن جوانانمان توسط دشمن پیشگیری نماییم.
موضوع دیگر ارائه خدمات دستگاه های اجرایی است. تابستان گرم و سختی داریم و مشکلات آب شرب برای استان وجود دارد. لذا هیچ اداره ای حق قطع خدمات خود را نخواهد داشت. باید با تمام وجود در میدان باشیم تا اجازه بروز نارضایتی اجتماعی در جامعه ندهیم. موضوع دیگر بحث اشتغال و بکارگیری نیروهای بومی در شرکت های سطح شهرستان است و باید مکررا مورد تایید قرار گیرد. در بحث پشتیبانی انتخابات نیز باید از فرماندار بهبهان تشکر کنیم که علاوه بر تامین منابع شهرستان بهبهان،تامین برخی از شهرستان های اطراف را نیز برعهده گرفتند.
موارد بهداشتی در شعب با اتخاذ تمهیدات لازم رعایت خواهد شد. همچنین انتخاب نماینده فرماندار در شعب نیز از میان نیروهای خوب، با تجربه و قوی انجام خواهد شد.
۱۵ خرداد آخرین روزی است که هییت نظارت مرکزی نتایج نهایی اعتراضات داوطلبان رد صلاحیت شده را اعلام خواهد کرد.
در رابطه با بیماران کرونایی در قرنطینه، فرمانداری با هماهنگی با شورای نگهبان صندوق ها را به سمت محل آنان خواهد برد تا بتوانند در انتخابات شرکت کنند. همچنین لیست افراد بیمار را وزارت بهداشت به وزارت کشور خواهد داد تا به طور ویژه از آنان اخذ رای گردد. لذا مردم به هیچ عنوان نگران مسائل بهداشتی در روز انتخابات و در حوزه ها نباشند.
انتخابات امسال از ساعت ۷ صبح آغاز و تا ساعت ۲ شب ادامه خواهد داشت.
🇮🇷 روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهبهان
☯️ اینستاگرام:
Farmandari_behbahan
⬅️ وبسایت رسمی:
https://behbahan.ostan-khz.ir
🔂 کانال اخبار فرمانداری شهرستان بهبهان:

https://t.me/bafakh

۲۹۷