جمع بندی سفر یک روزه معاون وزیر و رییس سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کشور

جلسه جمع بندی سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به شهرستان بهبهان برگزار شد

جلسه جمع بندی و مصوبات سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به شهرستان بهبهان برگزار شد💠 *جلسه جمع بندی سفر یک روزه معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان تجهیز و نوسازی مدارس کل کشور در سالن جلسات فرمانداری شهرستان بهبهان برگزار شد*
▪️به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهبهان، پس از بازدید های میدانی و افتتاح و کلنگ زنی چند طرح آموزشی، جلسه جمع بندی مصوبات این سفر برگزار گردید.در این جلسه ابتدا مودت مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان ضمن خیر مقدم به معاون وزیر از عمده مشکلات بخش آموزشی در خوزستان از جمله فرسودگی ساختمان ها و کم شدن سرانه فضا در مقابل رشد قابل ملاحظه دانش اموزان سخن گفت و پس از آن مظلومی نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس شورای اسلامی نیازمندی های شهرستان در حوزه آموزشی را به تفکیک بیان نمود. پس از آن یوسف زمانی اصل فرماندار شهرستان بهبهان مشکلات عمده مدارس را امکانات سرمایشی، تجهیزات هنرستانی و رایانه ای و همچنین برخی مدارس در حال تخریب عنوان کرد که از جمله دغدغه های خاطر مسئولین می باشد. وی ضمن تشکر و قدردانی از حضور دکتر رخشانی مهر در شهرستان بهبهان عامل توسعه کشور را توسعه اموزش و پرورش دانست و نگاه به مقوله آموزش و پرورش در شهرستان بهبهان را نگاهی توسعه محور دانست و جایگاه نخست شورای اموزش و پرورش شهرستان بهبهان در استان را نیز ناشی از این نگاه دانست و نگاه آینده در شهرستان بهبهان به مقوله آموزش و پرورش را فراتر از استان و در سطح کشور عنوان کرد. رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان ضمن برشمردن اقدامات و فعالیت ها در سطح شهرستان در حوزه آموزش و پرورش، نگاه ویژه به مناطق محروم و مدرسه سازی در این مدارس را از جمله اصلی ترین سیاست ها دانست که در حال اجرا می باشد. زمانی اصل افزود به منظور جلوگیری از مهاجرت و همچنین محرومیت زدایی از روستاها لیست مناطق کم برخوردار و محروم را آماده نموده و در اختیار معاون محترم وزیر قرار دادیم. همچنین مشکلات مربوط به کتابخانه ها از دیگر مسائلی بود که فرماندار شهرستان بهبهان به آن اشاره نموده و توسعه کتابخانه ها را امری مهم در جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی و آموزش و پرورش دانست.
در پایان رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن تشکر از همراهی نماینده، فرماندار و مدیرکل آموزش و پرورش اعلام کرد استان خوزستان در حوزه خیرین مدرسه ساز در برنامه آجر به آجر رتبه اول کشور را کسب کرده است. ایشان مصوب کرد پروژه های نیمه تمام تعیین تکلیف شده و در بخش سرمایشی نیز از بودجه مهیا شده برای استان مشکلات شهرستان بهبهان برطرف گردد. همچنین از دیگر مصوبات این جلسه احداث یک باب مدرسه با مشارکت سازمان نوسازی و خیرین در منطقه ای نیازمند به یاد شهیدان شجاعی بود.
🇮🇷 روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهبهان
☯️ اینستاگرام:
Farmandari_behbahan
⬅️ وبسایت رسمی:
https://behbahan.ostan-khz.ir
🔂 کانال اخبار فرمانداری شهرستان بهبهان:

https://t.me/bafakh

۲۸۲