فرماندار شهرستان بهبهان در جلسه بزرگداشت مقام خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران شهرستان: پیام رسانی حضرت زینب(س) در کربلا باید الگو و نمادی برای خبرنگاران باشدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهبهان، همزمان با هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت شهید صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز خبرنگار، مراسم گرامیداشت این روز و تجلیل از خبرنگاران با حضور فرماندار شهرستان بهبهان و جمعی از مسئولین برگزار شد. سید ولی الله موسوی فرماندار شهرستان بهبهان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان عرصه رسانه و خبر، گفت
رسالت خبرنگاران، رسالتی ارزشمند و سنگین است، چرا که اولین آیات نازل شده بر پیامبر اسلام ناظر بر اهمیت انتقال پیام است
وی ادامه داد انبیاء الهی اولین پیام رسانان بودند و این نشان میدهد خبرنگاران وظیفه مقدسی بر عهده دارند چرا که قلم آن ها میتوند سرنوشت منطقه ای را عوض کند.
فرماندار شهرستان بهبهان در ادامه اذعان داشت خبر درست و به موقع، کار خبرنگار را خطیر و ارزشمند می کند، راوی اول و کسی که روایت را با سرعت و نزدیک به واقعه نشر دهد موفق است. ایشان با اشاره به واقعه کربلا و همزمانی ایام شهادت امام حسین (ع) گفت اگر پیام رسانی به موقع حضرت زینب(س) در کربلا نبود، چه بسا تمام واقعه کربلا تحریف می شد.
فرماندار شهرستان بهبهان خطاب به خبرنگاران گفت عدم جانبداری و بیطرفی کامل خبرنگار بدون در نظر گرفتن مسائل سیاسی ارزش کار آنها را بالا می برد هرچند که مشکلات خبرنگاران علیرغم کار بزرگ و پرمخاطره و درآمد پایین،مورد تهدید قرار گرفتن، استرس و فشارهای ناشی از کار کمتر دیده شده است.
وی در پایان گفت امروزه که هجمه های خبری و سیاه نمایی رسانه های معاند زیاد شده است، خبرنگاران رسالتی بسیار سنگین تر بر عهده دارند.
در پایان ایم مراسم با اهداء لوح تقدیر از خبرنگاران شهرستان تجلیل بعمل آمد

۹۹
اخبار مرتبط