جلسه ستاد مدیرت بحران شهرستان بهبهان

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان به ریاست محمد حری فرماندار بهبهان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهبهان در این جلسه،در راستای پیگیری مصوبات جلسات پیشین شهرداری گزارش خود مبنی بر رفع نقاط حادثه خیز را ارائه نمود. بنابر این گزارش از پنج نقطه حادثه خیز که توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان شناسایی و مشخص شده بود دونقطه به طور کامل برطرف و درسه نقطه دیگر عملیات اجرایی در حال انجام است که تا پیش از شروع فصل بارندگی ها برطرف گردد.

همچنین در این جلسه از سوی فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان،اداره جهاد کشاورزی و منابع طبیعی موظف شدند با همکاری بخشداران افراد متخلف عامل آتش سوزی های عمدی را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کنند.

در ادامه جلسه و پیرو نتایج جلسات پیشین گزارشی از رصد و پایش مداوم هجوم ملخ ها به مزارع توسط جهادکشاورزی ارائه شد که طی آن این مسئله کاملا تحت کنترل گزارش شده است. همچنین مدیریت بنیاد مسکن شهرستان با هماهنگی بخشداران گزارشی از برنامه جابه جایی روستاهای در معرض خطر سیل و رانش زمین ارائه نمود که بنابر این گزارش طرح جابه جایی روستای چهل کنار در حال انجام و آماده اجرا می باشد.

لایروبی نقاط پرخطر و مسیل ها و همچنین ایمن نمودن پل زهره در بخش زیدون از دیگر نتایج این جلسه بود که مقرر گردید در بخش زیدون هرگونه برداشت شن از معادن توسط بهره بردارها بانظارت مستقیم و مستمر ادارات راهداری،امور اب و بخشداری انجام گیرد.

۲۱۵